1. edycja Międzyszkolnych Igrzysk Liceów Ogólnokształcących.
Rywalizacja w dyscyplinie: Język angielski

16 września 2018 roku odbył się drugi etap MILO, czyli Międzyszkolnych Igrzysk Liceów Ogólnokształcących. Pierwszą konkurencją były zawody sportowe na hali AZS Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie nasza szkoła odniosła sukces w rozgrywkach siatkarskich.
Tym razem pojechaliśmy do Liceum Politechniki Łódzkiej, aby sprawdzić swoje możliwości w zakresie języka angielskiego. Tak samo jak w poprzednim etapie, nasze liceum współzawodniczyło z uczestnikami z 1 LO, Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego, Liceum Politechniki Łódzkiej, XXXI LO oraz XII LO.
Cały konkurs odbywał się po angielsku, również zasady były wyjaśniane w tym języku. Drużyny składające się z pięciu zawodników konkurowały się ze sobą w pięciu etapach. Pierwszym z nich była gra w Kahoot.it. Należało opowiedzieć poprawnie na zagadnienia związane z krajami anglojęzycznymi, z czym nasza szkoła poradziła sobie świetnie, uzyskując drugie miejsce. Po tym etapie, przyszedł czas na kolejne zmagania. Każda drużyna musiała wybrać dwóch uczestników, którzy wychodzili na środek sali i siadali na krzesłach postawionych naprzeciwko siebie. Jeden zawodnik miał za zadanie odgadnąć słowo opisywane przez drugiego. Zagadnienie wyświetlane było na monitorze za plecami odgadującego. Po pięciu zadaniach uczestnicy zamieniali się miejscami, a tym samym również rolami. Każda drużyna dostała po dziesięć zagadnień, za każde odgadnięcie można było uzyskać dwa punkty. Nasza szkoła jako jedyna uzyskała maksymalną ilość punktów, czyli 20/20.
Trzecia część polegała na pracy grupowej. Uczestnicy mieli możliwość wykazania się w tłumaczeniu zdań. XXI LO zdobyło w tej konkurencji 13 na 20 punktów.
W czwartym etapie przyszła kolej na quiz, a w piątym i ostatnim uczniowie łódzkich liceów prezentowali swoje dubbingowe zdolności. Na tablicy odtworzono krótki film animowany bez dźwięku. Każda drużyna musiała stworzyć do niego krótki dialog i odegrać role.
Cały konkurs uwieńczył występ uniwersyteckiej kapeli Polymen.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki tego etapu, a także gratulujemy biorącym w nim udział uczniom. Życzymy także powodzenia w dalszych etapach MILO!
Opisały Weronika Brzezińska i Aleksandra Lechowska z 1a

Inauguracja MILO