Sukcesy uczniów w r.sz. 2016/17

Julia Jacukowicz z klasy IId została laureatką III miejsca XLI Olimpiady Artystycznej w sekcji historii sztuki.

Maria Krempińska z klasy IIId została finalistką XLI Olimpiady Artystycznej.

Jakub Gałka z klasy IId został finalistą Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Marek Kaczmarczyk z klasy IIa został finalistą Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Weronika Sałata z klasy IId, uczennica prof. Marcina Góreckiego, uzyskała tytuł finalistki XLVII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Maryla Ciszewska z klasy 2c zastała finalistką zawodów okręgowych 43 Olimpiady Geograficznej.

Julia Bieniek z klasy Ic zakwalifikowała się do finału 40. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Julia Cieślewicz z klasy IIa (uczennica prof. Katarzyny Józefczyk) oraz Aleksandra Szymańska i Weronika Sałata z klasy IId (uczennice prof. Marcina Góreckiego) pomyślnie przeszły zadania literaturoznawcze i językoznawcze i zakwalifikowały się do egzaminu ustnego na etapie wojewódzkim Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Jakub Gałka z klasy IId (uczeń prof. Krzysztofa Bilskiego) zakwalifikował się do finału Olimpiady Historycznej.

Julia Socha z klasy Ie zajęła I miejsce ex aequo w IV międzynarodowym konkursie literackim „Młodzież pisze wiersze” Berlin 2016, w kategorii wiersz autorski w języku polskim nadesłany przez młodzież mieszkającą w Polsce.

Osiągnięcia sportowe naszych uczniów w roku szkolnym 2016/17 – reprezentacje

Sztafeta - biegi przełajowe dziewcząt (IV m-ce w Mistrzostwach Łodzi):
Magda Antoszkiewicz, Karolina Derlatka, Małgorzata Duda Julia Jarosik, Karolona Knycharska, Marta Kosior, Zuzanna Kurylonek, Agnieszka Proga, Alina Sieroń, Katarzyna Skrzypek, Dominika Wiecha.

Sztafeta pływacka dziewcząt – etap łódzki (II m-ce):
Jagóra Natalia, Kieszek Natalia, Kłos Karolina, Knychalska Karolina, Kowalska Dominika, Młynarska Ola, Plichowicz Ola, Rembarz Ola, Sieroń Alina, Sieroń Maja, Socha Julia, Stępora Patrycja, Wieczorek Ania, Żaczek Klaudia.

Sztafeta pływacka dziewcząt – etap wojewódzki (IV m-ce):

Tenis stołowy dziewcząt (IV m-ce w Mistrzostwach Łodzi):
Julia Dulas, Daria Walczak, Karolina Żułcińska.

Tenis stołowy chłopców (V m-ce w Mistrzostwach Łodzi):
Michał Wysocki, Krzysztof Figwer, Robert Jastrzębski.

Konkurs wiedzy o sporcie (IV m-ce w Mistrzostwach Łodzi):
Jan Pęczak, Jakub Balcerski, Zofia Nyka, Karolina Derlatka.

XIII Mistrzostwa Polski szkół ponadgimnazjalnych im.B.Prusa w piłce siatkowej mieszanej (I m-ce)

Skład drużyny: Justyna Iskrzyńska, Marta Cywińska, Justyna Malinowska, Karolina Kuklińska, Lena Gryz, Maciej Sputowski , Juliusz Wojciechowski, Paweł Kubicki, Jan Franasik, Jakub Adamus,

1% podatku dla XXI LO 1 procent