Misja XXI LO

Nasza Szkoła – XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi to nowoczesna szkoła, która w myśl założeń humanizmu edukacyjnego nastawiona jest na wszechstronny rozwój młodzieży. Oferujemy naszym uczniom możliwość rozwijania wszelkich zdolności, np. językowych, matematycznych, przyrodniczych i artystycznych, ale także sprawnościowych. Kładziemy nacisk na kształtowanie właściwych postaw moralnych, szacunku do ludzi i otaczającego ich świata. Wspieramy kreatywność i otwartość na potrzeby współczesnego społeczeństwa. Odnosimy się do tradycji Polski, Łodzi i naszej szkoły, które traktujemy jako uniwersalną wartość.

Tworzymy z rodzicami warunki do prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego uczniów. Gwarantujemy przyjazną atmosferę, wspaniałych pedagogów, a także dobrze wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne pracownie.

Nauka w naszym liceum jest nie tylko obowiązkiem, ale także przyjemnością.

Małgorzata Zaradzka-Cisek
Dyrektor XXI LO im. B. Prusa w Łodzi