Międzyszkolne Igrzyska Liceów Ogólnokształcących

20 września 2018 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego miała miejsce oficjalna inauguracja Międzyszkolnych Igrzysk Liceów Ogólnokształcących. Projekt zainicjowany przez uczniów PLOUŁ ma na celu nawiązanie relacji między szkołami, które na co dzień konkurują ze sobą w najbardziej prestiżowych rankingach edukacyjnych. Oprócz pomysłodawców do idei MILO z zapałem przyłączały się kolejne Licea Ogólnokształcące: I, XII, XXI, XXXI, a także placówka Politechniki Łódzkiej.

Konkurs składający się z sześciu etapów już się rozpoczął! Pierwsza konkurencja, zorganizowana przez inicjatorów, dotyczyła sprawności sportowej. Nasza szkoła zatriumfowała w rozgrywkach siatkarskich.
Kolejny przystanek dla zawodników to test znajomości języka angielskiego w gmachu Zespołu Szkół Politechniki Łódzkiej, który odbędzie się we wtorek 16 października. Licea XII, XXXI i I zweryfikują umiejętności uczestników z dziedziny matematyki, biologii i chemii. Z kolei XXI LO, ze względu na artystyczną naturę, otrzymało możliwość sprawdzenia wiedzy młodzieży łódzkiej z zakresu historii literatury i sztuki. Z całą pewnością Nasi przedstawiciele wywiążą się wyśmienicie z grudniowego zadania, przybliżając tym samym „szkołę Prusa” do wygranej.
Gratulujemy sukcesów szkolnym sportowcom i życzymy powodzenia specjalistom anglistyki!

Relacja i zdjęcia ze sportowej edycji MILO