POLSKO – NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY
(Freiburg, 21.06 – 1.07.2013)

Wymiana dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współprace Młodzieży w Warszawie.

Dnia 21.06.2013 uczniowie naszego liceum wyjechali spod XXI LO do Freiburga w ramach na wymianę uczniowską z Walter-Eucken Gymnasium und kaufmaennische Schulen I, zorganizowaną przez prof. Katarzynę Bednarek, prof. Annę Bator i prof. Izabelę Michalak. Zostaliśmy bardzo ciepło przywitani przez naszych gospodarzy. W ramach programu wymiany odwiedziliśmy gmach Parlamentu Europejskiego w Strassburgu, uroczy pensjonat w Swarcwaldzie, gdzie zbieraliśmy informacje do naszego projektu. Integrowaliśmy się również naszymi zachodnimi sąsiadami podczas zorganizowanego turnieju piłki siatkowej (który bezwarunkowo wygraliśmy, mówiąc nieskromnie), jednak największą atrakcją dla wszystkich uczestników wymiany była wizyta w Europaparku, która dostarczyła masę pozytywnych emocji i niezapomniane wrażenia. Mimo pewnych napotkanych barier językowych i kulturowych wszyscy wyczekujemy rewizyty naszych niemieckich przyjaciół z niecierpliwością oraz chcielibyśmy im bardzo podziękować za gościnę i okazane serce.