Wymiana z Walter-Eucken Gymnasium und Kaufmännische Schulen I – wizyta we Freiburgu – wrzesień 2011r.

Wymiana dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współprace Młodzieży w Warszawie.

W dniach od 23 września do 3 października 2011 roku uczestniczyliśmy w wymianie uczniowskiej z Niemcami. Gościliśmy we Freiburgu – mieście położonym w regionie Szwarcwald, w południowo-zachodniej części Badenii- Wirtembergii. Przyjechaliśmy w sobotę. Autokar podjechał pod szkołę, gdzie czekali już na nas NASI WSPANIALI PRZYJACIELE.
Następnego dnia niektórzy z nas wybrali się nad jezioro Titisee, by rozkoszować się pięknem krajobrazu i słoneczna pogodą. Wieczorem uczestniczyliśmy w przyjęciu powitalnym, zorganizowanym przez naszych gospodarzy w pubie Atlantik.
W poniedziałek zawitaliśmy do Walter-Eucken Gymnasium, gdzie w międzynarodowych grupach pracowaliśmy nad wspólnymi projektami. Następnie rozegraliśmy turniej siatkówki, który wygraliśmy. We wtorek w Szwajcarii mieliśmy możliwość zobaczyć wodospad na Renie w miejscowości Schaffhausen, następnie zwiedzaliśmy uroczą Konstancje nad Jeziorem Bodeńskim.
W kolejnych dniach odwiedziliśmy Europapark - jeden z najbardziej atrakcyjnych parków rozrywki w Europie. Duże wrażenie zrobiła na nas wycieczka do Parlamentu Europejskiego w Strassburgu. W drodze powrotnej mieliśmy okazję podziwiać uroki malowniczej Alzacji.
Ostatni weekend spędziliśmy z rodzinami.
Nie możemy się doczekać przyjazdu NASZYCH PRZYJACIÓŁ do Polski w czerwcu 2012 roku.