Wizyta uczniów z Künzelsau
5.06 - 11.06.2016r.

Galeria zdjęć

W dniach 5.06-11.06.2016r. doszło do kolejnej wymiany uczniów naszej szkoły ze szkołą partnerską Schlossgymnasium Künzelsau. Temat tegorocznego projektu brzmiał: "Wrocław- wspólne dziedzictwo kulturowe Polaków i Niemców". Miasto Wrocław zostało uznane za Europejską Stolicę Kultury 2016r., dlatego postanowiliśmy wraz z naszymi niemieckimi partnerami uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.
Spotkaliśmy się w dniu 5.czerwca wczesnym rankiem we Wrocławiu, gdzie wspólnie zjedliśmy śniadanie w jednej z tamtejszych restauracji. Po śniadaniu udaliśmy się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie najważniejszych zabytków Wrocławia. Po całym dniu i kolacji pojechaliśmy do Parku Szczytnickiego, gdzie obejrzeliśmy wspaniały pokaz muzyki i światła. Następnego dnia podążaliśmy Staromiejskim Śladem Wrocławskich Krasnali i spędziliśmy wspaniale czas na Wrocławskim Rynku. Kolejnymi punktami, które zaplanowaliśmy było zwiedzenie Pałacu w Mosznej (Schloß Moschen. Die Residenz der Thiele-Winckler) oraz zabytkowego parku.
Dopiero trzeciego dnia wieczorem przyjechaliśmy do Łodzi, gdzie na uczniów z Niemiec czekali już nasi rodzice, aby podjąć ich w naszych domach. Następnego dnia odbyło się oficjalne powitanie naszych gości w XXI LO, uczniowie niemieccy mieli możliwość poznania naszej szkoły oraz uczniów i nauczycieli. W południe natomiast udaliśmy się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie naszego miasta pod kątem ŁODZI WIELOKULTUROWEJ. Byliśmy m.in. na Księżym Młynie, w kościele św. Mateusza, na Stacji Radegast oraz udaliśmy się na spacer słynną "Pietryną". W czwartek uczniowie polscy i niemieccy uczestniczyli w lekcjach w naszej szkole a po południu uczestniczyliśmy w zajęciach w nowo powstałym Planetarium w NCŁ. Kolejny dzień był dniem dla rodzin, spędziliśmy go na sportowo, grając w kręgle, jeżdżąc na rowerach i uczestnicząc w zabawie Laser Games w Manufakturze.
Wszystkie nasze działania bardzo nas zjednoczyły, nawiązaliśmy wspaniałe przyjaźnie, świetnie się bawiliśmy a co najważniejsze poznaliśmy historię naszego miasta i Europejską Stolicę Kultury 2016r - piastowski Wrocław. Niestety wszystko co piękne szybko się kończy, tak więc i nasze spotkanie musiało dobiec końca. Sobota była tym dniem, w którym mieliśmy czas na ostatnie wspólne inicjatywy, na podsumowania i pożegnanie z grupą uczniów z Niemiec. Jednak już po wakacjach udajemy się z rewizytą do szkoły partnerskiej, gdzie ponownie spotkamy naszych przyjaciół i razem z nimi będziemy się uczyć, poznawać region Hohenlohe i wspaniale bawić.