POLSKO – NIEMIECKA WYMIANA MŁODZIEŻY

Wymiana dofinansowana przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

Wymiana z Walter-Eucken Gymnasium und Kaufmännische Schulen I we Freiburgu

W dniach 21 – 29.06.2014 gościliśmy w Łodzi naszych rówieśników ze szkoły partnerskiej Walter-Eucken-Gymnasium und Kaufmännische Schulen I we Freiburgu. Podczas spotkania w Polsce realizowaliśmy projekt pt. "Bliżej siebie – multimedialnie", którego autorkami były p. prof. Anna Bator, p. prof. Katarzyna Bednarek i p. prof. Izabela Michalak. Z naszymi przyjaciółmi spotkaliśmy się w sobotę wieczorem na Dworcu Łódź Kaliska. Następnie zabraliśmy naszych partnerów do domów na wspólną kolację oraz nocleg. Niedzielę spędziliśmy w gronie rodzinnym. Od poniedziałku do środy realizowaliśmy projekt w Trójmieście. Zwiedziliśmy Gdańsk, Gdynię i Sopot, a w drodze powrotnej również Toruń z przepiękną Starówką i muzeum M. Kopernika. W czwartek miało miejsce oficjalne powitanie przez Dyrekcję i społeczność szkolną, następnie nasi goście zwiedzili szkołę i mieli okazje zobaczyć lekcyjne sale tematyczne w XXI LO. Do godziny 12.00 przedstawialiśmy wyniki naszej pracy w formie prezentacji multimedialnych w języku niemieckim, a następnie udaliśmy się do Muzeum Miasta Łodzi i na Stację Radegast. Piątkowe przedpołudnie spędziliśmy w szkole, uczestnicząc w uroczystości przekazania nowego sztandaru oraz w uroczystości zakończenia roku szkolnego, a następnie udaliśmy się do kręgielni, gdzie wesoło spędziliśmy czas z naszymi przyjaciółmi. W niedzielę, przyszedł moment pożegnania z naszymi przyjaciółmi. W trakcie tego tygodnia nawiązaliśmy trwałe przyjaźnie, doskonaliliśmy umiejętności językowe oraz spędzaliśmy razem wolny czas. Wizyta gości z Freiburga na długo zostanie w naszej pamięci.

Międzyszkolna wymiana młodzieży odbyła się dzięki wsparciu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży w Warszawie. Serdecznie dziękujemy za dofinansowanie spotkania!